Dotykanie penisem warg sromowych a ryzyko ciąży

Czy poprzez dotykanie penisem warg sromowych moja dziewczyna może być w ciąży?preejakulatu nie było raczej.Wytrysk miałem 3 godziny wcześniej,korzystałem z toalety i myłem penisa po skorzystaniu z toalety.Okres ma nieregularny więc nie mozna stwierdzic czy były to dni płodne
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Marta Gryszkiewicz

Ryzyko w takiej sytuacji jest znikome, ale wykluczyć go nie można. Każda, nawet najmniejsza ilość ejakulatu może zawierać plemniki. Nawet niepełna penetracja może okazać się wystarczająca do zapłodnienia.
Jeśli miesiączka będzie się opóźniać, warto wykonać dla pewności test ciążowy w dniu spodziewanego krwawienia miesięcznego lub po tym terminie.
Warto także stosować antykoncepcję jeśli aktualnie nie planują Państwo mieć potomstwa i chcą uniknąć ciąży.