Drętwienie ciała, drgawki, zaburzenia widzenia po urazie głowy

Witam! Mam na imię Przemysław i mam 21 lat. Zacznę od tego, iż na początku kwietnia doznałem urazu głowy z utratą przytomności, przebywając w szpitalu wykonano mi TK, która nie wykryła zmian i zwolniono do domu, jednak dokuczliwe objawy nie ustępowały (zaburzenia równowagi, drętwienia lewej strony ciała, zaburzenia wzroku, wzmożona potliwość, otępienie, dreszcze, drgawki), niepokojąc się, zgłosiłem się do neurologa, który zlecił badanie EEG oraz powtórzenie tomografii - oba badania bez zmian. Objawy nie ustępują, nasilają się, występują nudności, wymioty. Po kolejnej wizycie u neurologa skierowana mnie na badanie MRI, oraz badanie dna oka, które także wyszło w porządku. MRI mam za kilka dni, mam pytanie czy rezonans jest w stanie wykryć takie zmiany jak krwiak pourazowy i tym podobne? Czy jest możliwe, że badanie tomograficzne i EEG nie wykazało zmian, które mógł wywołać uraz? Podkreślę, że oba badania Tomograficzne wykonane zostały bez podania środka kontrastowego: czy mogło mieć to wpływ na zatuszowanie zmian pourazowych? Dziękuję za odpowiedź.

Witam! Krwiak pourazowy powinien zostać uwidoczniony w MRI, jednak zmiana ta powinna również być widoczna w badaniu TK. Choć badania bez kontrastu maja ograniczona wartość diagnostyczną, to ewentualny krwiak powinien być widoczny. Pozdrawiam!