Drętwienie i mrowienie dłoni w nocy

Witam, od jakiegoś czasu dokucza mi drętwienie i mrowienie dłoni w nocy od palców (4 i 5) w stronę łokcia. Czasem to mrowienie mnie budziło. Mam wtedy uczucie bezwładności rąk, a ręce jakby były napuchnięte. Mam też wrażenie, że mam słabsze ścisk w obu dłoniach. Dodatkowo raz na jakiś czas mrowi mi cała lewa noga np. przy okazji wizyt w toalecie. Chciałbym się dowiedzieć co może mi dolegać i co mogę zrobić w tym przypadku. Proszę o szczegółową odpowiedź. Pozdrawiam.

Szczegółowo można powiedzieć po szczegółowo zebranym wywiadzie dotyczącym dolegliwości i szczegółowym badaniu pacjenta i jeśli to konieczne wykonaniu badań dodatkowych.
Na podstawie kilku zdań można jedynie ukierunkować. Proszę udać się na konsultację ortopedyczną lub neurologiczną.