Drętwienie i pieczenie dłoni a nadużywanie alkoholu

Witam. Potrzebuję pomocy,ponieważ nie wiem co może dolegać mojej mamie.Ma 40 lat,nie jest osobą aktywną fizycznie,może jedynie w pracy gdzie musi czasem dużo chodzić i stać,popija codziennie piwo od 2 do 4 czasem nawet 5..Problemem jest to że jakiś tydzień temu stwierdziła mi że gdy wstaje to drętwieje jej lewa ręka aż do łokcia,w ciągu dnia zawęża się to tylko do dłoni. Dziś bardzo piekła ją ta dłoń. Namawiam ją na wizytę u lekarza ale mówi że po świętach bo ma teraz dużo pracy.Co to może być?

Przyczyn może byc wiele, np może byc to miejscowy ucisk narwu jak i polineuropatia np alhoholowa, niedoborowa ( co częste u alkoholików), może to byc ból związany ze zmianami zwyrodnieniowymi kręgosłupa itd itd....
Diagnoza zawsze!!! wymaga znajomożci szczegółów i badania pacjenta, czasem wykonania badań dodatkowych.