Drętwienie kończyn, trudności w oddychaniu i bóle w klatce piersiowej

Witam! Mam 29 lat. Często meczą mnie bóle w klatce piersiowej, ciężko mi się czasami oddycha. Miałem robione kompletne badania krwi, moczu. Oprócz tego miałem kilka razy robione EKG, ECHO serca, EKG wysiłkowe na bieżni, Holtera i nic nie wyszło. Dostałem lekarstwo Atenolol na zwolnienie pracy serca. Pobolewa mnie czasem podbrzusze, jest mi niedobrze. Nie mam pojęcia, co mi jest. Dodam, że mam plamy na języku. Czy to sprawa sercowa, czy nie? Czasami drętwieją mi noga i ręka.

Witam!
Pańskie dolegliwości mogą sugerować wiele schorzeń, ale wydaje się przyczyna sercowa jest tu mało prawdopodobna (opisane badania wskazałyby na taką przyczynę). Najbardziej prawdopodobne przyczyny to skrzywienie kręgosłupa (wada postawy lub zwyrodnienie) lub też zaburzenia lękowe (tzw. nerwica). Za przyczyną kręgosłupową przemawia ból w klatce piersiowej oraz drętwienie kończyn. Proponuję skonsultować problem z neurologiem w celu dokładnego zbadania oraz ewentualnego wykonania zdjęcia kręgosłupa. W przypadku wykluczenia organicznych przyczyn choroby warto skonsultować problem z psychiatrą w celu oceny ewentualnej przyczyny nerwicowej. W tej chwili nie można nic więcej powiedzieć. Pozdrawiam serdecznie!