Drobne dokanałowe protuzje jąder miażdżystych krążków międzykręgowych

Badanie MR kregoslupa szyjnego.Sekwencje echa spinowego i gradientowego,obrazy T 1 i T 2 zalezne. Drobne dokanalowe protuzje jader miazdzystych krazkow miedzykregowych C5/C6 (posrodkowa)i Th2/Th3 (lewoboczna),z niewielkim uciskiem worka oponowego.Minimalne dokanalowe uwypuklenie krazka miedzykregowego C6/C7,bez istotnego ucisku worka oponowego.Pozostale segmenty kregoslupa w zakresie badania w normie.Uwidoczniony odcinek rdzenia kregowego bez zmian ogniskowych. bardzo boli mnie glowa,dretwieje l

Witam serdecznie,

Wynik badania może świadczyć o początku choroby krążka międzykręgowego czyli dyskopatii. Wskazana jest konsultacja u lekarza zlecającego badanie lub lekarza prowadzącego w celu ustalenia dalszego postępowania.

Pozdrawiam.