Drobne krostki na brzuchu i plecach u dzieci

Witam. Trzy dni temu u syna pojawiły się drobne krostki na brzuchu i plecach. Teraz już wyglądają jak zasuszone i zanikają, ale dzisiaj to samo pojawiło się u córki. Myślałam na początku że to potowki od upału, ale teraz zastanawiam się czy to nie jest coś zakaźnego np.szkarlatyna. Ponadto nie występują inne objawy. Dzieci w wieku 15 i 12 lat. Z góry dziękuję za pomoc

Piotr Pilarski

Szkarlatyna pojawia sie na twarzy. Moze to faktycznie być zakażenie wirusowe. Sugeruję wizytę u pediatry.

Pozdrawiam.