Drobne płaty komórek nabłonka gruczołowego w biopsji piersi

Witam . Zrobiłam biopsję cienkoigłową piersi,ropoznanie -tu mammae dex.susp obfite masy białkowe ,strzępki tkanki tłuszczowej oraz pojedyńcze drobne płaty komórek nabłonka gruczołowego bez cech złośliowości. Niewiem czy to rodzaj guza którego należy się obawiać?

Lek. Magdalena Pikul

Witam. W biopsji nie wykryto komórek rakowych, co sugeruje rozpoznanie zmiany łagodnej. Takich guzów nie trzeba się bardzo obawiać. Warto jednak rozważyć z czasem usunięcie guza w całości do badania histopatologicznego. Proszę porozmawiać o tym ze swoim lekarzem prowadzącym.