Drobne strzępy obrzękniętej ściany jajowodu z przekrwieniem

Proszę o przetłumaczenie wyniku histopatologicznego: W obu częściach materiału drobne strzępy obrzękniętej ściany jajowodu z przekrwieniem w stanie przewlekłego,nasilonego zapalenia z ziarninowaniem i obecnością licznych mikrofagów,włóknienie. Jestem po laparoskopii. Rozpoznanie: Obustronne wodniaki jajowodów, zrosty w miednicy mniejszej, niedrożność obu jajowodów. Z góry dziękuje.

Renata GrzechociĹska

W strzępkach jajowodów uwidoczniono w badaniu histopatologicznym zmiany zapalne.