Na ile jest wiarygodny marker na rozpoznanie raka jajnika HE4?
Chciałabym zapytać na ile jest wiarygodny marker na rozpoznanie raka jajnika HE4? Mój wynik przed laparoskopią wynosił 80 (CA125-199)dodam, że mam 24 lata. Podczas badań USG wykryto guza wielokomorowego,z przegrodami, mocno ukrwionego. Podczas operacji okazało się że nie było guza tylko obustronne wodniaki, zrosty w miednicy i niedrożność obu jajowodów. Czy możliwe było że ten marker był z tego powodu podwyższony?

KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu
Lek. Tomasz Budlewski
95 poziom zaufania
HE4 może być podwyższony z różnych przyczyn, także ze zmian niezłośliwych. Proszę udać się do ginekologa w celu określenia odpowiedniego dalszego postępowania.