Drożdżak Candidia, który objawił się plamką na policzku

Witam,u mojej bratanicy 2 letniej został w ubiegłym roku stwierdzony drożdzak Candidia, który objawił się plamką na policzku która się powiększałą. Po interwencji dermatologów zarówno antybiotyk ( niestety dziecko źle reagowała) jak i leczenie zewnetrzne pomogło chwilowo i spowodował zmniejszenie się plamki ( zmiana ropna) niestety plamka w ostatnich miesiącach się zwiekszyła. Dodatkowo dziecku zaczęły schodzic paznokcie u rączek. Czy to może mieć związek z tym drożdzakiem? prosszę o pomoc Dzię

Aleksander Ropielewski

Jest to możliwe, jednak bez oceny stanu miejscowego trudno jest mi to stwierdzić i doradzam kontakt z dermatologiem.