Drżenie rąk, problemy z rozumieniem tekstu i zaburzenia równowagi

 do interpretacji badania eeg 29 latki. Badanie neurologiczne przebiegło prawidłowo, pani dr stwierdziła ze wszystko jest książkowo. Do neurologa zgłosiłam się z powodu "dziwnego drzenia rąk" (zanim reka zacznie drzec czuje ze to sie wydarzy), problemow z rozumieniem tekstu, obijaniem sie o przedmioty. Nasilone objawy wystapily 2 razy (zaraz po porodach, trwaly ok 3-4 mce) - teraz prawie zaniknely. Otrzymalam skierowanie na RM, czy mozna cos stwierdzic jedynie na podstawie eeg?

Aleksander Ropielewski

Rzadko badanie eeg ma decydujące znaczenie dla rozpoznania, jednak stanowi ważną część w procesie diagnostycznym. Do rozpoznania potrzebne są wszystkie możliwe badania, w sytuacji gdy poprzednie nie wyjaśniły sytuacji.