Duszność przy wchodzeniu po schodach

Witam, czesto mam takie uczucie jak chodze szybciej, wchodze po schodach, jakbym się dusiła. od czego to moze byc?

Magdalena Mroczek

Witam, Dusznośc tego typu może miec pochodzenie sercowe (np. niewydolnośc serca), płucne (np. astma) lub może byc spowodowana innymi schorzeniami (np. niedokrwistością). Lekarz rodzinny pomoże wyjaśnic przyczyny duszności i skieruje na dalsze badania.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, uczucie duszności w tak młodym wieku może być spowodowane zmianami w układzie oddechowym bądź brakiem kondycji fizycznej. Proszę spróbować zwiększyć częstość i intensywność wysiłku, a jeśli duszność będzie występować cały czas, proszę udać się do lekarza rodzinnego . Pozdrawiam.