Duszności i zawroty głowy w nerwowych chwilach: jak sobie pomóc?

Witam. Mój problem zaczął się od zakrztuszenia wódką. Około miesiąca po tym zdarzeniu zaczęły się u mnie dziwne objawy. Początkowo w gardle czułem jakbym miał jakąś kulkę, potem okazało się, że w górnej części gardła, w okolicach przełyku, odkładała mi się dodatkowo długi czas wydzielina, którą po lekach odkrztuśnych wykrztusiłem. Jednak uczucie czegoś w gardle utrzymywało się jeszcze.  Po jakimś czasie zachorowałem na grypę i kiedy wyzdrowiałem to "coś" po prostu zniknęło, ale niestety zaczęło się coś innego. W pewnych momentach znienacka nachodziły mnie duszności i zawroty głowy. Teraz znowu czasami mam uczucie czegoś w gardle, a ponad to duszności i robi mi się słabo, ale tylko czasami, nie zawsze. Zauważyłem, że objawy pojawiają się szczególnie w nerwowych momentach i gdy piję kawę. Jeżeli napiłbym się energetycznego napoju to czuję się okropnie. Raz dostałem silnych duszności, a po nich prawie momentalnie pojawiły się dziwne białe plamki w oczach i słaniałem się na nogach, prawie upadłem. Proszę, pomóżcie mi. Czuję, że długo tak nie wytrzymam. Nadmienię jeszcze, że do czasu zakrztuszenia nigdy nie miałem takich problemów. Jestem silnym, młodym 23-letnim facetem, ale to mnie przeraża.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Opisywane przez Pana dolegliwości mogą mieć charakter nerwicowy, ale przed rozpoznaniem choroby o podłożu psychogennym zawsze konieczna jest pełna diagnostyka lekarska. W Pana przypadku wskazana byłaby wizyta u laryngologa, który wykluczyłby choroby krtani i gardła.

W przypadku prawidłowego obrazu górnych dróg oddechowych wskazana będzie wizyta u psychiatry, który ostatecznie potwierdzi tło nerwicowe Pana dolegliwości i zaleci Panu odpowiednie leczenie.

Pozdrawiam