Duszności jako skutek uboczny tabletek antykoncepcyjnych

Od dwóch tygodni przyjmuję tabletki antykoncepcyjne. Od około tygodnia dokuczają mi straszne duszności, nie mogę złapać oddechu, szybko się męczę i mam zawroty głowy. Mój ginekolog stwierdził, że to raczej nie od tabletek, czy ma rację? Do jakiego lekarza powinnam udać się po poradę? Czy jeśli okaże się, że problemem są tabletki, to czy oznacza to, że w ogóle nie powinnam przyjmować hormonów, ani doustnie, ani na przykład w formie plastrów? Proszę o pomoc.

Pilnie odstawic tabletki. Obserwacja czy ustapia dolegliwosci profilaktycznie 1 tabl aspiryny. Moze byc wynik zwiekszonej krzepliwosci krwi lub indywidualna reakcja na lek. Mozna ewentualnie za 2 mce ponowna probe