Duszności przy stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych

Moja kobieta od 4 mies. Nie może zabrać pełnego oddechu, tak jakby ją przy końcu hamowało(dusi ją).Zaczęło się od brania tab.antykon. Kiedy zaczęły się problemy z oddychaniem, od razu odstawiła,ginekolog stwierdził, że to przez tabl,odstawiła.. po miesiącu nadal dokuczały jej duszności. Inny lekarz zalecił tab. na alergie, nie pomogły, miała spirometrie, ekg, prześwietlenie klatki, bad. krwi, wszystko w normie. Wykryto zapalenie zatok, dostała tab.nie pomogły nic. Niby nerwica,ale przez 4 mies?

Witam,

W przypadku, gdy została już wykonana dogłebna diagnoza stanu somatycznego, to wszystkie opisane przez Pana objawy mogą świadczyć o występowaniu zaburzeń lękowych o charakterze somatoformicznym. Takie objawy często mają tendencję do przedłużania się, w zależności od podtrzymujących je czynników zewnętrznych. Najlepiej będzie skontaktować się z lekarzem psychiatrą lub doświadczonym psychoterapeutą.

Pozdrawiam!