Duszności i płytki oddech po wysiłku fizycznym

witam... mam 24 lata, od jakiegoś czasu towarzysza mi duszności, płytki oddech... czasami zdarza się ze oddychanie mnie "męczy". Szybki spacer, ćwiczenia strasznie mnie męcza... nie m ogę wtedy wziąść pełnego oddechu. jestem osobą nerwowa, 2.5 roku temu po porodzie przeszłam depresje poporodowa..towarzysza mi duszności.. w ciąży zaś miałam robione echo serca i wszystko jest ok. tak samo wyszło na spirometrii, na wizycie u neurologa, wyniki tarczycy tez wyszły ok.. jaka jest wiec przyczyna?

witam,
jeśli badania podstawowe wychodzą w normie oraz neurolog i kardiolog nie widzą wytłumaczenia pani stanu, proszę udać się do psychologa/ terapeuty. Może cos jest w Pani życiu trudnego dla Pani, teraz lub w przeszłości, co wraca właśnie w taki sposób do Pani.
pozdrawiam serdecznie

Witam serdecznie
Jeśli wszystkie dotychczasowe wyniki badań wyszły u Pani w porządku, warto byłoby skorzystać z pomocy lekarza psychiatry lub psychoterapeuty, takie objawy mogą np.towarzyszyć depresji , nerwicy lękowej ale należy zdiagnozować ten problem u Pani i ewentualnie wtedy poddać się terapii która wyciszy te niepokojące objawy i pozwoli przyjrzeć się przyczynom , wzmocnić Pani samoocenę i lepiej sobie na co dzień radzić ze stresami.
Pozdrawiam ciepło
Anna Ręklewska psychoteraeputa