Płytki oddech

Witam. Ostatnio zaczęły się pojawiać u mnie problemy z oddychaniem a mianowicie brak możliwości wzięcia pełnego oddechu. Cały czas mam płytki oddech a gdy czuję że potrzebuję wziąć więcej powietrza to po prostu nie mogę. Jedynie przy ziewaniu to się udaje. Mam 18 lat, papierosy palę okazyjnie. Nie odczuwam żadnego bólu, jedynie dyskomfort podczas oddychania. Dzieje się tak już od 3 dni i nasila się głównie wieczorami. Bardzo proszę o pomoc
18 LAT ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy mogą mieć wiele przyczyn, w tym mogą mieć etiologię somatyczną jak i psychogenną. Somatycznie może być to wynik alergii, infekcji i innych schorzeń dróg oddechowych. Jeśli nie towarzyszą temu inne niepokojące objawy bardziej prawdopodobna jest psychogenna przyczyna objawów. Szczegóły proszę omówić z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej, który zbierze wywiad, zbada oraz ewentualnie zleci badania dodatkowe.