Co jest przyczyną niemożliwości pełnego oddechu?

Witam ! Od pewnego czasu mam uczucie takiego niepełnego oddechu jakbym nie mogła wziąć pełnego wdechu mało mi powietrza w takich sytuacjach pomaga mi ziewanie . Co może być przyczyną takiego samopoczucia ?

Dzień Dobry Pani,

Nie wiem, jaki styl życia Pani prowadzi.

Tzw. ograniczony oddech może być przyczyną szybkiego i napięciowego trybu życia.
W sytuacjach trudnych często wstrzymujemy oddech, nie wykorzystujemy 100 % możliwości pojemności oddechowej.
Następnie nasz oddech utrwala się i właściwie pół oddychamy a nie oddychamy. i już tego nie zauważamy...
A potem pojawiają się objawy...
Warto włączyć świadomość przy oddychaniu, i zwracać uwagę na głębokość oddechu.
Polecam też Pani techniki relaksacyjne i oddechowe.

Jeśli to byłoby mało skuteczne, to wskazana byłaby konsultacja z lekarzem pierwszego kontaktu, celem wyjaśnienia Pani obawy.

Życzę Pani pełnego oddechu,
Irena Mielnik-Madej