Duszności, kołatania serca, ucisk w klatce piersiowej w ciąży

Dzień dobry, proszę o interpretację wyników żony: 112725 Qrs'ów, średni rytm HR-86, max HR-183, min HR-57, wykryto: 3535 pojedyn. nadkomor. pobudzeń przedwczesnych, 55 tachykardii, 13 rytmów niemiarowych, 1 przerw, 5 pojedyncz. przedwczesnych pobudzeń komorowych. Zona jest 24 tyg. ciąży, przed ciążą żona nie miała objawów, teraz ma duszności, kołatania serca, ucisk w klatce. Czy to jest niebezpieczne, czy przyczyną obecnego stanu zdrowia żony jest ciąża?, czy po ciąży ustąpią?, proszę o opinie

Lek. Katarzyna Szymczak

Najprawdopodobniej ciąża jest przyczyną problemów kardiologicznych żony, bardzo możliwe że ustąpią one w ciąży. W razie nasilenia objawów proszę o kontakt z lekarzem.
Pozdrawiam