Duszności, suchy kaszel i zaburzenia oddychania w 13. tygodniu ciąży a problemy z tarczycą

Jestem w 13 tygodniu ciąży. Od tygodnia mam dziwne dusznosci. Kiedy kładę się spać wszystko się zaczyna. Drapanie w gardle, suchy kaszel i problemy z oddychaniem. Nie moge usunąć tak bardzo jest to uciazliwe.Biore eutyrox 25mg 1 tab dziennie. Czy to moze byc cos wspólnego z tarczyca?

Witam! Opisane objawy nie są swoiste i mogą wiązać się zarówno ze źle regulowaną niedoczynnością tarczycy jak i wieloma innymi jednostkami chorobowymi, jak np. zapalenie płuc czy niewydolność krążenia. Proszę bezwzględnie zgłosić się do lekarza który będzie miał możliwość przeprowadzenia bezpośredniego badania.