Duszności, ucisk w okolicy szyi i utrata świadomości pomimo leczenia nadciśnienia

Od roku lekarz każe zażywać leki na nadciśnienie ponieważ wynosiło 148/86 (średnio) Ale moje objawy nadal się pojawiają : Duszność nawet przy spoczynku, kropki kolorowe przed oczami , ucisk w okolicy szyi , zawroty głowy , szum w uszach , uczucie utraty świadomości ( bardzo krótkie ) Lekarz twierdzi że to alergia (stwierdzona u mnie ) albo nadciśnienie . Leki biorę rano i wieczorem o równych godzinach ciśnienie mierzę i jest w normie ( 130/72 puls 58-65 ) Proszę o pomoc

Lek. Katarzyna Szymczak

Sugeruje zmierzyć ciśnienie na obu kończynach oraz pomiary 2-3 razy dziennie w przypadku asymetrii + Pana objawy może to wskazywać na zwężenie tętnicy szyjnej lub kręgowej. Proszę rozważyć także wizytę u kardiologa czy angiologa.
Pozdrawiam