Duża ilość zdjęć RTG w jednym czasie

Witam. 2 miesiące temu miałam robione rtg głowy, miesiąc temu tomografię głowy w przyszłym tygodniu mam mieć rezonans magnetyczny głowy. Czy to nie za dużo badań? może się to odbić negatywnie na moim zdrowiu? nie zostaną zakłócone żadne z funkcji mózgu? Dziękuje serdecznie za odpowiedz

Witam serdecznie,

Bez obaw, żadne funkcje mózgu nie zostaną zaburzone. Dawki promieniowania jonizującego stosowane obecnie w radiologii są dawkami bezpiecznymi i nie ma powodów do obaw. Poza tym badanie MRI (rezonans magnetyczny) nie srosuen promieniowania jonizującego tylko zjawisko rezonansu magnetycznego i jest całkowicie bezpieczne dla zdrowia.

Pozdrawiam.