Duży brzuch po usunięciu jajnika i wyrostka robaczkowego

Miałam operację 2,5 tyg. temu. Trafiłam do szpitala z powodu zasłabnięcia, a okazało się że miałam torbiel na jajniku, który pękł. Usunęli mi prawy jajnik i wyrostek robaczkowy. Obecnie po operacji czuję się dobrze, blizna goi się szybko i prawidłowo, lecz brzuch jest jeszcze bardzo powiększony. Czy długo muszę czekać na to, by brzuch powrócił do normalnych rozmiarów? Jestem w stałym związku z mężczyzną, od kiedy mogę zacząć współżyć?

Witam! Wzdęty brzuch po laparoskopii może występować przez kilka dni od zabiegu. Dzieje się tak, ponieważ rana po zabiegu może powodować obrzęk, po laparoskopii brzuch jest wypełniony dwutlenkiem węgla pompowanym w trakcie zabiegu. Po kilku dniach zmiany te powinny ustąpić i wszystko powinno wrócić do normy. W razie utrzymujących się dolegliwości dobrze byłoby skonsultować się z lekarzem. Współżycie można rozpocząć po miesiącu. Pozdrawiam serdecznie!