Duży ganglion u 16-latka

Dzień dobry, mam 16-letniego syna, który ma duży ganglion na nadgarstku. Zaczął on sprawiać problemy, tzn. powoduje ból, czasem krępuje ruch dłoni. Chciałbym dowiedzieć się, jak długo czeka się na zabieg usunięcia ganglionu i czy po tym zabiegu syn wyjdzie do domu, czy będzie musiał zostać na obserwacji w szpitalu. Pozdrawiam i oczekuję odpowiedzi.

Wszystko zależy od wielkości i dokładnej lokalizacji ganglionu. Z reguły procedura hospitalizacyjna jest jednodniowa jednak jeśli ganglion jest duży, o złej lokalizacji, jeśli da jakieś problemy techniczne w czasie zabiegu hospitalizacja może wydłużyć się o jeden, dwa dni celem utrzymania obserwacji. Pytanie to najlepiej zadać chirurgowi, który będzie operował syna.