Ganglion na wewnętrznej stronie dłoni

Mam ganglion na wewnętrznej stronie dłoni. Czy powinnam go usunąć? Jest tak umiejscowiony, że dość często uciskam go, np. podczas prowadzenia auta(trzymając kierownice). Chirurg zasiał we mnie sporo wątpliwości twierdząc, że po usunięciu mogę mieć znacznie poważniejsze problemy z blizną pooperacyjną niż z samym ganglionem. Jak często pojawiają się komplikacje z gojeniem się i czy ganglion nie pojawi się zbyt szybko ponownie? Dziękuję- MałgorzataD.

Witam,
po zabiegu wyssania treści z torbieli i zaaplikowaniu wewnątrz torebki leku, istnieje niestety szansa że dolegliwość nawróci.
zaleca się usuwanie tej zmiany w momencie gdy na prawdę przeszkadza już w funkcjonowaniu i sprawia ból