Dwa poronienia i trzy łyżeczkowania a szanse na macierzyństwo

mam pewien problem jestem po dwóch poronieniach ale trzech łyżeczkowaniach, w lipcu 2014 byłam w pierwszej ciąży i w 10 tygodniu miałam łyżeczkowanie, gdyż zarodek zatrzymał rozwój na 7 tygodniu, w drugiej byłam w październiku 2015 miałam łyżeczkowanie, po którym 2 tygodnie później trafiłam z krwotokiem karetką do szpitala i znowu miałam łyżeczkowanie, temat jest świeży gdyż niedawno wyszłam ze szpitala i dostaje zastrzyki rozrzedzające krew i tabletki, czy kiedykolwiek będę miała dziecko???

Aleksander Ropielewski

Należy przeprowadzić diagnostykę w kierunku oceny niepowodzeń w poprzednich ciążach. W zależności od przyczyny można ocenić rokowanie. Na spokojnie prosze skontaktować się z ginekologiem.

Witam,
Czy kiedykolwiek zastanawiała się Pani czy trudności z utrzymaniem ciąży, mogą mieć podłoże psychologiczne? Z mojego doświadczenia pracy terapeutycznej z kobietami po poronieniach, z każdą stratą wzrasta poziom lęku, obawa o przyszłe ciąże. Może warto, aby przed decyzją o kolejnej ciąży, wzmocniła się Pani psychicznie i przyjrzała swojej gotowości emocjonalnej. Ciało i psychika wzajemnie na siebie oddziaływają, a depresja może hamować możliwość rozrodu. Proszę pomyśleć o skorzystaniu ze wsparcia psychoterapeutycznego. Pozdrawiam