Dwa różne wyniki RTG klatki piersiowej
W ubiegłym roku wykonałem RTG kl. piersiowej.Wynik:Pasmowaty cień w dolnym polu płucnym prawym-zmiany włókniste.Płuca z prawidłowym rysunkiem naczyniowym, bez zmian ogniskowych.Wnęki płucne obustronnie nieposzerzone.Kąty przeponowo-żebrowe ostre. Wynik badania RTG kl.piersiowej z tego roku: Płuca bez zmian ogniskowych.Dolne bieguny wnęk o miernie wzmożonym rysunku okołooskrzelowym.Zarys przepony i oba kąty przeponowo-żebrowe wolne. Jak interpretować te badania?Czy pierwsze nie wyklucza drugiego?

MĘŻCZYZNA, 38 LAT ponad rok temu
Aleksander Ropielewski
79 poziom zaufania
Zmienność obrazu RTG jest normalną rzeczą. Nie potrafię jednoznacznie zinterpretować podanych opisów bez znajomosci objawów i pozostałych wyników badań dodatkowych.