Dwa wyniki rezonansu magnetycznego głowy

Witam robiłam 2 razy rezonans magnetyczny. Pierwszy wynik to : Widoczna bezodczynowa torbiel zamóżdżkowa pajęczynówki rozmiarów 1,5x1,7x4,2 cm. W prawej zatoce szczękowej torbiel retencyjna średnicy 2,4 mm. A wynik po 2 latach czyli teraz jest taki : wariant rozwojowy w postaci torbieli pajęczynówki o wymiarach ok. 33x25x16 mm. na tylno-przyśrodkowym zarysie lewej półkuli móżdżku. odczyn zapalny w prawej zatoce szczękowej z torbielą retencyjna o wym. ok 21x21 mm. Czy to nadaje sie do operacji?

Witam serdecznie,

Decyzja oraz interpretacja kliniczna wyników badań MRI należy do neurochiruga.
Dlatego sugerowałbym udać się z wynikami badań MRI do neurochiruga w celu konsultacji. Na wizycie lekarz zadecyduje czy zmiana jest operacyjna czy nie i zaleci dalsze postępowanie.

Pozdrawiam serdecznie.