Dwie małe zmiany na lewym płacie tarczycy

Dzień dobry.piszę bo chciałabym znać opinię drugiego lekarza.robiłam badanie TSH wyszło 0,77 robiłam badanie anty-TPO 0,10.mam dwie małe zmiany na lewym płacie tarczycy miałam wykonywaną biopsję i obraz odpowiada przewlekłym zmianom zapalnym tarczycy.Mój endokrynolog powiedział że wszystko jest dobrze i raz na kilka lat mam go odwiedzać i wykonywać biopsję.nie biorę żadnych leków.Od strony ojca cała rodzina ma problemy z tarczycą a babcia ma ją usuniętą.u mnie napewno wszystko jest w porzadku?

Dzień dobry,

TSH w chwili obecnej jest w zakresie wartości prawidłowych. Z uwagi na obecność zmian w tarczycy oraz dodatni wywiad rodzinny,dodatkowo zaleciłbym Pani wykonanie kontrolnego usg tarczycy za ok 3-6 miesięcy oraz okresowe badanie TSH i hormonów tarczycy (fT3 i fT4, ew. tylko orzesiewowo TSH ("wersja ekonomiczna"). Badanie hormonów może Pani wykonać za ok 6 mies. lub wcześniej, w przypadku pogorszenia samopoczucia i objawów sugerujących nieprawidłowości w funkcjonowaniu tarczycy.

Pozdrawiam serdecznie.

dr n. med. Marek Derkacz