Dwie szóstki do usunięcia

Witam,mam pytania z dziedziny stomatologii estetycznej-kiedyś panicznie bałam się dentysty przez co teraz mam do usunięcia w jednym łuku dwie szóstki. Nie wyrosły mi jeszcze zęby mądrości-stąd pytanie czy jeśli usunę te szóstki jest szansa aby wyrastające za jakiś czas ósemki zacieśniły te luki po szóstkach, tzn uciskając na siódemki zmniejszą lukę po wyrwanych szóstkach czy nie ? Czy w takiej sytuacji powinnam od razu po wyrwaniu ów szóstek zainwestować w implanty?

Musze Panią zmartwić, bo nie ma takiej możliwości,żeby wyrastające ósemki tak przesunęły siódemki, żeby zamknąć lukę po szóstkach. Luka na pewno się zmniejszy ale to wszystko. Najlepiej zasięgnąć porady ortodonty, który oceni czy istnieje możliwość wsparcia wyrzynających się ósemek aparatem stałym i przez to zamknięcia luki po szóstkach. Ale zanim będziemy robić te dywagacje to warto najpierw zrobić zdjęcie pantomograficzne i zobaczyć czy w ogóle ma Pani ósemki i czy one będą w stanie się wyrżnąć.

Witam. By odpowiedzieć na to pytanie, należy wykonać zdjęcie panoramiczne, które odpowie na pytanie czy są ósemki, czy mają prawidłowe ułożenie i czy w przyszłości mogą zastąpić usunięte szóstki.

Witam.
Z biegiem lat ósemki mogą nieco przesunąć siódemki, ale luki po szóstkach u Pani nie zamkną. Ostatecznie, aby uzupełnić te miejsca proszę skorzystać z leczenia implantologicznego lub ortodontycznego.

Pozdrawiam,
specjalista chirurgii szczękowo-twarzowej Tomasz Bigas
http://www.astra-dent.pl/