Szanse na wyrośnięcie ósemki po usunięciu szóstki

Dzień dobry! Wyrzyna mi się ósemka, po lewej stronie, na dole. Jest zatrzymana. Z powodów zdrowotnych muszę usunąć zepsutą szóstkę. Stomatolog stwierdziła, że wtedy ta ósemka może jednak się wyrżnać do końca, bo będzie miała miejsce. Czy to faktycznie prawdopodobne? Dodam, że kiedy usunięto mi siódemkę po prawej stronie szczęki, ósemka ładnie wyrosła. Jednak nie mogę sobie wyobrazić, że nowa ósemka tym razem wyjdzie, kiedy usunę szóstkę, bo przecież na linii wciąż będzie siódemka...

Witam. Usunięcie szóstki spowoduje zmianę linii całego uzębienia tzn. siódemka prawdopodobnie przesunie się nieco w kierunku piątki co spowoduje że ósemka będzie miał więcej miejsca. Jej pełne wyrżnięcie jej w tej sytuacji bardzo prawdopodobne.

Aleksander Ropielewski

Tak jest to bardzo możliwe. Ósemka "przepchnie" siódemkę w miejsce szóstki.

Całkowite zamknięcie się luki po usunięciu szóstki jest mało prawdopodobne. Na pewno luka się zmniejszy i umożliwi to całkowite wyrżnięcie się ósemki ale pod pewnymi warunkami. Istotne jest jak ta ósemka jest ustawiona w łuku i na jakim etapie wyrzynania się znajduje.