Dyskomfort po znieczuleniu zęba

Dzień dobry, tydzień temu miałam wizytę u stomatologa, w trakcie której otrzymałam znieczulenie. W trakcie podawania znieczulenia w okolicach języka nagle mnie bardzo zabolało i miałam takie uczucie jakby "przeszedł prąd". Bo zakończeniu wizyty znieczulenie nie ustąpiło po 2-3 godzinach ale do tej pory odczuwam jego skutki. Mój język jest jakby "poparzony" (tak bym to określiła). Jedzenie i picie powoduje dyskomfort. Czy to oznacza że znieczulenie trafiło na jakiś nerw?Czy powinnam się martwić?

Prawdopodobnie znieczulenie zostało zdeponowane w nerwie i nie ma w tym nic niepokojącego. Proszę o ponowny kontakt z lekarzem wykonującym zabieg - na pewno pomoże i wszystko wróci do normy.

Dzień dobry, owszem, uczucie prądu czy pieczenia w języku oznacza, że znieczulenie zostało podane w nerw. Czasem się tak zdarza i pomimo, że jest to bardzo nieprzyjemne, nie trzeba się martwić. Jeżeli nerw był tylko ukłuty przez igłę, w ciągu kilku godzin do kilku dni, uczucie mrowienia zniknie. Nawet nerw przecięty w trakcie zabiegu chirurgicznego, co powoduje całkowity zanik czucia w języku, odnawia się, w tym wypadku niestety dopiero po paru miesiącach. Także proszę się nie martwić, uczucie poparzenia zniknie niedługo. Serdecznie pozdrawiam Urszula Jarosz