Dyskomfort w nadbrzuszu i silne bóle brzucha

Witam! Trafiłem na państwa portal ponieważ od dłuższego czasu miewam dyskomfort w nadbrzuszu i różne bóle brzucha, byłem u różnych lekarzy, zaraz opiszę ich kolejno, ale nie uzyskałem ostatecznej odpowiedzi co powoduje te bóle i dyskomfort. Zaczęło się w lutym ostrym ściskającym bólem nad pępkiem w głębi brzucha, zwłaszcza po jedzeniu wieczorami. Po wizycie u lekarza (internista, chirurg) zażywałem Controloc 1x1 przez 2 miesiące. - Wynik helikobakter z kału wynik ujemny. - Podczas badania USG wykryto śledzionę granicznej wielkości, w osi długiej 130mm oraz pęcherzyk żółciowy cienkościenny, przyścienne widoczne są liczne zmiany hiperechogeniczne, zmiany ogniskowe o charakterze drobnych polipów wielkości ok. 4mm. - Podczas gastroskopii wykryto jeziorko śluzowe żołądka obfite z żółcią oraz cechy niewielkiej przepukliny rozworu przełykowego. - Po konsultacji z chirurgiem zalecił kontrolowanie pęcherzyka co pół roku, ale nie wycinanie. Po ok. 3 miesiącach dyskomfort i bóle powróciły. Po kolejnej wizycie u lekarza gastrologa zalecił zmianę na ulgastran 3x dziennie przez miesiąc. Po ok. 3 tyg. odstawiłem lek, ponieważ bóle zanikły a pojawiły się inne mniej bolesne dolegliwości brzucha. Mianowicie na wysokości pępka po prawej stronie ciągle mam uczucie dyskomfortu, tj. jakby coś wielkości piłki tenisowej było w tym miejscu. W dotyku nie boli ani nie jest twarde, ale ciągle czuję dyskomfort, szczególnie podczas skłonów w przód. Po ponownym badaniu USG nie wykryto kolejnych zmian. Również badanie moczu nic nie wykazało. Jestem dość zaniepokojony tym, że tak długo to trwa, a nikt z tym nic nie robi. Informowałem również lekarzy o fakcie, że moja mama chorowała na nowotwór pęcherzyka żółciowego, bardzo późno rozpoznany, ale dostałem odpowiedź, że to nie to samo. Mimo to dyskomfort cały czas trwa i nie wiem co z tym zrobić. Proszę o opinie na ten temat, ewentualnie co dalej robić, do kogo zwrócić się o pomoc. Pozdrawiam

Witam! Dolegliwości bólowe opisywane przez Pana mogły wynikać ze wszystkich wykrytych zaburzeń. Dyskomfort w nadbrzuszu może się niestety okresowo pojawiać w związku z przepukliną rozworu przełykowego przepony. Wtedy ulgę przynieść może m.in. Controloc czy Ulgastran. Dziwi mnie natomiast, że lekarze, z którymi miał Pan do czynienia wiedząc o dodatnim wywiadzie rodzinnym (raku pęcherzyka u mamy) nie zalecili jego usunięcia u Pana, tym bardziej, że opisywane są jego polipy. Doradzam zatem konsultację u innego niż dotąd chirurga lub gastroenterologa, gdyż ma Pan wskazania do profilaktycznej cholecystektomii. Kolejną patologią wymagająca pogłębienia diagnostyki są graniczne rozmiary śledziony - wskazane jest poszukiwanie przyczyny - konsultacja internisty lub hematologa. Z uwagi na odczuwany dyskomfort i jak rozumiem wyczuwalny guz w prawym śródbrzuszu - do rozważenia jest wykonanie tomografii komputerowej jamy brzusznej. Pozdrawiam