Dyskomfort z wydzielaniem flegmy przy kaszlu

Witam! Od dłuższego czasu odczuwam spory dyskomfort w wydzielaniem flegmy przy kaszlu. Notorycznie odczuwam potrzebę tzw. odcharknięcia mimo, że nie jestem przeziębiony. Ta czynność czasami zanika, a czasami się nasila. Zauważyłem , że najczęściej się nasila w sytuacjach nerwowych, a spada przy spożywaniu np. zimnych napoi. Odczuwam ciągle wrażenie, że coś mi leży na gardle coś w rodzaju włosa. Strasznie mi to przeszkadza w normalnym funkcjonowaniu. Jak sobie z tym radzić i co robić?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W pierwszej kolejności proszę udać eis na wizytę do lekarza rodzinnego celem diagnostyki przyczyny kaszlu. Przewlekły kaszel może być spowodowany nieprawidłowościami w obrębie dróg oddechowych czy infekcją pasożytniczą. Nie można również wykluczyć psychogennej przyczyny dolegliwości.