Nadmierne wydzielanie flegmy u 18-latka

Od 3 miesięcy cierpię z powodu nadmiernego wydzielania flegmy i kaszlu. Byłem u 2 laryngologów, którzy sugerowali mi alergię. Laryngolodzy stwierdzili, że w gardle nic nie ma i przekracza to ich kompetencje. W pierwszych dniach grudnia mam wizytę u pulmunologa, wtedy będe wiedział więcej. Miałem robione prześwietlenie płuc, gdzie widać było wydzielinę. Flegma jest żółta i gęsta lub biała i wodna. Obecnie biorę Miflonide-Budesonidum dwa razy dziennie. Co może mi dolegać? Zaczynam się niepokoić.

Aleksander Ropielewski

Przyczyn może być wiele i bez pogłębienia diagnostyki oraz przeporwadzenia badania trudno jest mi wyrokować, daltego sugeruję poczekać na wizytę u pulmunologa.