Spływanie białej flegmy po septoplastyce i konchoplastyce

Splywanie bialej flegmy po Septoplastyce i Konchoplastyce i poszerzeniu ujsc komory nosowej?? Witam, Dlaczego po operacji septoplastyka i konchoplastyka splywa mi gesta biala flegma lub zalega w noso gardle?? Czesto mam czopy geste w noso gardle, ktorych ciezko sie pozbyć. Operacja byla wykonana 2 lata temu. Przed operacja nie miałem problemow ze splywajaca biala flegma tylko z blokujacym sie nosen . Problem wystapil po operacji. Co moze byc przyczyna powstawania/ splywania tej bialej flegmy ? Bólu glowy nie odczuwam, plukam zatoki dziennie sola fizjologiczna , stosuje Avamys 2x dziennie , ale brak poprawy po stosowaniu przez miesiac. Z TK zatoki czyste. Alergia tylko na pylek brzozy. Wymaz z nosa i gargla wykazalo flore fizjologiczna. Co moze byc przyczyna powstawania/ splywania tej bialej flegmy ? Czy zatoki produkuja biala flegme czy noso gardlo ?? I dlaczego flegma zalega w noso gardle w postaci czopa, gluta żółtego lub bialego ??

Nos i zatoki produkują na dobę około dwóch litrów płynów, surowiczego i śluzowego a więc około pół wiaderka. I gdzieś to musi spłynąć. Może przebadaj się w kierunku mukowiscydozy?