Dyskopatia i osteofit L5 w rtg kręgosłupa
Witam. Mąż ma problem z bólem kręgosłupa i z lewostronnym zdrętwieniem lewej nogi od kolana do pośladka. Ze zdjęcia RTG została stwierdzona Dyskopatia L5/S1 i Osteofit L5. Był na wizycie u neurologa została stwierdzona rwa kulszowa lewostronna przewlekła.Moje pytanie brzmi czy oprócz zastrzyków i tabletek można jeszcze jakoś mu pomóc? Jak bardzo poważnie to wygląda i czy grożą mu jakieś dodatkowe problemy związane z tą chorobą, proszę bardzo o pomoc Ksawery.72@wp.pl, z góry dziękuję

KOBIETA, 33 LAT ponad rok temu
Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?
Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.
Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do neurochirurga. Opisywane zmiany mogą powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe. Prawdopodobnie konieczna jest operacja, choć w pierwszej kolejności należy zastosować rehabilitację.