Zapytaj lekarza

7 3 6 , 1 9 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Stosowanie Diclacu przy dyskopatii

Witam Obecnie przyjmuje lek przeciwzapalny DICLAC ( zastrzyki ) ponieważ stwierdzono u mnie dyskopatię L5-s1 ( prześwietlenie RTG ) , moje pytanie dotyczy właśnie tego leku ponieważ wyczytałem na stronie jednego lekarza ( chirurg kręgosłupa ) że przyjmowanie leków niesterydowych jest złym rozwiązaniem ponieważ wydłużają one lub uniemożliwiają zagojenie uszkodzonego dysku. Bardzo proszę o odpowiedź czy przyjmowanie tego leku jest dobrym rozwiązaniem. Pozdrawiam
MĘŻCZYZNA, 40 LAT ponad rok temu

Trening na zdrowy kręgosłup

Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.

Lek. Piotr BiaĹasz
Lek. Piotr BiaĹasz Neurolog

Tego typu leki nie stosuje się z powodu rozpoznania dyskopatii a tylko jeśli dyskopatia daje dolegliwości, czyli głównie w przypadku silnego, ograniczającego aktywność ruchową bólu kręgosłupa lędźwiowego, który może promieniować do kończyny dolnej (rwa kulszowa). Diclac jest jednym z leków przeciwzapalnych który często się w tego typu dolegliwościach stosuje, należy jednak pamiętać, że jego stosowanie jest ograniczone u osób ze schorzeniami kardiologicznymi.

redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy