Dyskopatia kręgosłupa lędźwiowego i bóle wątroby

Witam serdecznie, Od roku zmagam się z dyskopatią kręgosłupa lędźwiowego . Od pewnego czasu dokuczają mi bóle z prawej strony w okolicy wątroby. Dodam ,że zrobiłem USG jamy brzusznej oraz badania laboratoryjne kontrolne narządów i są dobre. Brałem tabletki rozkurczowe i przeciwbólowo-zapalne w pewnym okresie. Jestem 27 letnim mężczyzną lubiącym okazyjnie piwo (2-3 w ciągu wieczoru). Z czym może być związany dokuczliwy ból ?

Witam,
proponuje odstawić alkohol na kilka tygodni i ocenić czy ból pojawia się nadal.
Bóle pochodzące od kręgosłupa mogą powodować ból w okolicy wątroby, aczkolwiek może być on również związany z uszkodzeniem wątroby od alkoholu np. stłuszczeniem.
Jednak jeżeli badania laboratoryjne i USG są prawidłowe, trudno określić pochodzenia bólu, jak tylko z kręgosłupa.