Dyskopatia odcinka lędźwiowego u 20-letniej osoby
Wiatm, jestem 20-sto letnią kobietą u której wykryto dyskopatię w odcinku lędźwiowym. Wykonałam badanie MR, które wykazało: Spłycenie fizjologicznej lordozy lędźwiowej. W lewym stawie m/kręgowym na poziomie L3-L4 widoczna jest torbiel synowialna z przegrodą uwypuklająca się grzbietowo o wymiarach 7x4 mm. Na poziomie L4-L5 w obu stawach m/kręgowych widocxzne są zmiany zwyrodnieniowe, większe po lewej stronie na poziomie L5-S1, w szparze stawowej widoczny jest ślad płynu. Co to oznacza?

KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu
Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?
Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.
Witam,
opisane zmiany moga powodować dolegliwości bólowe kregosłupa w zwiąku z tym należy rozpocząć systematyczna rehabilitację . Zważywszy na młody wiek nie należy bagatelizować ,prócz ćwiczeń polecam pływanie, unikać przeciążeń np. jazda konna, dźwiganie. Proszę monitorować zmiany i co 2-3 lata wykonać badanie MR.
Pozdrawiam