Zapytaj lekarza

7 3 6 , 6 4 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dyskopatia odcinka lędźwiowego u 20-letniej osoby

Wiatm, jestem 20-sto letnią kobietą u której wykryto dyskopatię w odcinku lędźwiowym. Wykonałam badanie MR, które wykazało: Spłycenie fizjologicznej lordozy lędźwiowej. W lewym stawie m/kręgowym na poziomie L3-L4 widoczna jest torbiel synowialna z przegrodą uwypuklająca się grzbietowo o wymiarach 7x4 mm. Na poziomie L4-L5 w obu stawach m/kręgowych widocxzne są zmiany zwyrodnieniowe, większe po lewej stronie na poziomie L5-S1, w szparze stawowej widoczny jest ślad płynu. Co to oznacza?
KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu

Trening na zdrowy kręgosłup

Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.

Witam,
opisane zmiany moga powodować dolegliwości bólowe kregosłupa w zwiąku z tym należy rozpocząć systematyczna rehabilitację . Zważywszy na młody wiek nie należy bagatelizować ,prócz ćwiczeń polecam pływanie, unikać przeciążeń np. jazda konna, dźwiganie. Proszę monitorować zmiany i co 2-3 lata wykonać badanie MR.
Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy