Dysplazja płuc u wcześniaka a kontakt z dziećmi

Witam państwa.Mam pytanie moja siostra urodziła wcześniaka w 6 miesiącu ciąży 9 czerwca. Powiedziano mi że ma dysplazje płuc przez co nie może mieć z moja córką która w styczniu skończy 6 lat kontaktu do 2 lat, co jest dla niej zagrożeniem i może umrzeć jeśli zachoruje. Na dwór może wychodzić na spacery i podobno mieć kontakt z dziećmi na powietrzu bo nie ma zarazków.Jaka jest prawda czy tak jest w rzeczywistości czy faktycznie nie może mieć kontaktu z dziećmi??

dla wcześniaka z dysplazją inne dziecko jest potencjanie zagrożeniem cięzkiego zapalenia płuc dlatego należy takiego wcześniaczka izolować od dzieci ale też od chorych dorosłych. Na powietrzu nie ma takiego zagrożenia ale też nie należy pozwalać innym dzieciom i dorosłym na całowanie dziecka, po rękach , buzi .