Dystrofia Cogana a bolesność mięśni

Witam. Choruje na dystrofie rogowkowa Cogana obu oczu. Leczony jestem w klinice. Mam jednak maly uciazliwy problem , bol miesni. Probowalem zapytac moja Pania dr, jednak uslyszalem jedynie ze Pani dr nie wie co to Cogan . Swoja droga ja rozumiem, nie mozna byc specem od wszystkiego. Taki stan rzeczy powoduje ze nie mam sie do kogo zwrocic. Prosze o pomoc lekarza, ktory zetknal sie z ta jednostka chorobowa. Pozdrawiam I dziekuje .

Witam. Dystrofia guttata Cogana dotyczy obu Pana rogówek. W mojej praktyce /31 lat/ było 4-5 osób z tym schorzeniem,jest to choroba dziedziczna kolagenu. Z tego wynika że może Pan mieć inne dolegliwości, szumy w uszach, zawroty głowy,również męczliwośc mięśni. Polecam jakiegoś neurologa z zaangażowaniem, lub specjalistę od rogówek,o co nietrudno w Warszawie.Pozdrawiam