Co oznaczają szumy uszne u 32-latki?

Od 2010 roku towarzyszą mi szumy uszne, do których się przyzwyczailem. Często mam zapalenie gardła, które kończy się albo chorymi zatokami albo zatkanym uchem. 5 dni temu obudzilem się z "zatkanym" nosem, uszami i bardzo wysokim uciazliwym piskiem w obu uszach. Lekarz stwierdzil lekko wciagniete blony bebenkowe i niewielkie skrzywienie przegrody, przepisal xylometazolin, claritine i audiocontrol. Po 4 dniach nie przeszlo i udalem sie do innego lekarza. Tym razem dostalem polvertic i steryd do nosa. To juz 10 dni a objawy bez zmian. Zatkane uszy, przy przelykaniu "strzykanie" i męczacy pisk. Co zrobić dalej? Mam jeszcze niedoczynnosc tarczycy, a objawy pojawily sie na drugi dzien po glośnym koncercie w klubie - wspominalem o tym kazdemu z lekarzy

Doznałeś ostrego urazu akustycznego. Leczymy to pilnie i intensywnie w warunkach szpitalnych. Nie zmam Twojego audiogramu. Rozpoczęcie leczenia w pierwszych trzech dniach od urazu akustycznego daję szansę na wyleczenie. Idź na ostry dyżur laryngologiczny.