Dystrofia mięśniowa twarzowo-łopatkowo-ramienna i lordoza lędźwiowa

Witam mam 26 lat od 12 lat choruję na dystrofię mięśniową twarzowo- łopatkowo- ramieniową co wiąże się z tym mam lordozę lędźwiową, to zniekształcenie kręgosłupa bardzo mi utrudnia funkcjonowanie dlatego muszę chodzić w gorsecie ortopedycznym bo inaczej przy pokonywaniu większego odcinka ból jest duży, Chciałabym się dowiedzieć czy jest możliwa operacja aby ten kręgosłup wyprostować i go wzmocnić, niestety rehabilitacja nic mi nie pomaga. Pozdrawiam

Witam. Lordoza lędźwiowa to prawidłowe wygięcie lędźwiowego odcinka kręgosłupa do przodu, Oczywiście nadmierne wygięcie może być przyczyną dolegliwości bólowych, jednak rutynowo w takich przypadkach nie stosuje się zabiegów operacyjnych. Sugeruję wizytę u lekarza ortopedy który przeprowadzi bezpośrednie badanie.