Silny ból okolicy lędźwiowo-krzyżowej a fizjologiczna lordoza lędźwiowa znacznie spłycona

Ostatnio przeciążyłam kręgosłup nosząc cięzkie rzeczy. Ze względu na silny ból okolicy lędzwiowo-krzyżowej udałam sie na sor. Dostałam karte informacyjną na której napisane jest że fizjologiczna lordoza lędzwiowa znacznie spłycona. O co dokładnie chodzi? Potrzebuję wyjaśnienia "na chłopski rozum".

Fizjologicznie, czyli w warunkach prawidłowych kręgosłup nie jest prostą tyczką ale ma wygięcia, patrząc z boku jest to podwójna litera S.
W zależności od kierunku wygięcia nazywa się je lordoza albo kyfoza.
W odcinku lędźwiowym jest to lordoza co znaczy, wypukłość zwrócona jest do przodu. Zmniejszenie lordozy oznacza, że kręgosłup jest bardziej prosty czyli wypukłość jest mniejsza.
Wymaga to rehabilitacji ponieważ zaburzona jest oś statyczno-czynnościowa i w przyszłości może dojść do zmian zwyrodnieniowych i dyskopatii.