Spłycona lordoza fizjologiczna u 19-latki

Kobieta, 19 lat, aktywny tryb życia. Zapalenie korzeni nerwowych, następnie nasilające się dolegliwości bólowe w okolicy lędźwiowej kręgosłupa, ,,pykanie". W rezonansie magnetycznym: L4/L5: Niewielkie obniżenie wysokości krążka międzykręgowego, jego dehydratacja oraz dokanałowa centralna protruzja z impresją na worek oponowy. Poza tym: spłycona fizjologiczna lordoza oraz niewielkie lewoboczne skrzywienie kręgosłupa lędźwiowego (w wyższych odcinkach znaczniej widoczne). Pozostały opis prawidłowy.

Witam serdecznie,

Wynik badania MRI odcinka lędźwiowego kręgosłupa uwidocznił lewoboczne skrzywienie kręgosłupa, spłycenie fizjologicznej lordozy, a także chorobę krążka międzykręgowego czyli dyskopatię.
Sugeruję udać się z wynikiem do lekarza zlecającego badanie lub neurochirurga w celu konsultacji i ustalenia dalszego postępowania.

Pozdrawiam.