Opis RTG kręgosłupa szyjnego, lędźwiowego i stawu barkowego

Witam. Mam 39 lat. Opis RTG kręgosłupa szyjnego i lędźwiowego, oraz stawu barkowego brzmi następująco: "Cechy entezopatii w sąsiedztwie guzka większego głowy kości ramiennej ". Szczątkowe żebra szyjne. Patologiczna kyfoza szyjna. Lordoza lędźwiowa wyrównana. Lewostronna skolioza lędźwiowa ze szczytem na poziomie trzonu L2, rotacja i torsja trzonów lędźwiowych. Bardzo proszę o pomoc i przetłumaczenie tego na język bardziej zrozumiały. Od kilku m-cy bardzo dokucza mi ból w okolicy szyi i barku.

Witam,
entezopatia oznacza zmiany w ibrębie przyczepu mięśnia do kości może np. być zwapnienie w obrębie ściegna lub okostnej - zmizny te następują z powodu przeciąźeń.
patologiczna kyfoza szyjna- prawidłowo kręgosłup szyjny powinien być wygięty do przodu u Pani jest wygięty do tyłu
lordoza lędźwiowa- jest spłaszczona czyli zamiast wygięcia do przodu jest prosta dodatkowo kęgosłup jest skrzywiony w lewą stronę a kręgi lekko skręciły się wokół własnej osi.
Systematyczna rehabilitacja / ćwiczenia powinny złagodzić dolegliwości- proszę nie przeciążać kręgosłupa, nie dźwigać i nie stać/siedzieć z pochyloną głową do przodu.
Pozdrawiam