Działanie Ksylitolu a świąd miejsc intymnych

Czy to prawda ze ksylitol jest zdrowotny?i ze pomaga w zwalczaniu drożdżaków candida albicans mam problem ze swędzeniem w miejscach intymnych już od kilku miesięcy. Leczyłam się u ginekologa i powiedział mi że mam bakterie, przepisał mi tabletki dopochwowe i masci, ale nadal mi dokucza świad.Drugi ginekolog stwierdził że już nie mam drożdzaków i wszystko jest w porządku i nie wie skąd moze mnie to swędzieć. Brałam po całej zakończonej kuracji mucovagin,biorę probiotyk Lacidofil.Proszę o pomoc

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję udać się do lekarza ginekologa, w czasie badania należy pobrać wymaz z pochwy aby móc ocenić czy nie ma infekcji. W zależności od wyników będzie można wdrożyć odpowiednie postępowanie. Jeżeli w wynikach nie stwierdzi się stanu zapalnego być może konieczna będzie wizyta u lekarza dermatologa.