Działanie lasera LightSheer

Mam pytanie do specjalistów dobrze rozumiejących działanie lasera LightSheer. Czy zanieczyszczenia o ciemnej barwie jakie znajdują się w lepkich, poszerzonych porach skór łojotokowych takie jak włókna tekstylne np. z ręcznika, z bawełnianej koszuli; utrudniają działanie lasera (bo pochłaniają jego energie?) Czy taki problem, jak obniżona skuteczność depilacji laserowej u osób z trądzikiem zaskórnikowym np. z powodu zaczopowania ujść mieszków włosowych masą rogowo-łojową w ogóle istnieje?

Chromatoforem dla fal o długości stosowanej w laserze Light Sheer jest głównie melanina, więc zaczopowane ujścia mieszków włosowych nie będą miały znaczenia. Duże zanieczyszczenia mogą oczywiście mieć znaczenie w skuteczności depilacji na zasadzie odbicia światła i pochłonięcia energii. Drobne są w praktyce bez znaczenia.

Skóra przed każdym zabiegiem laserowym powinna być dokładnie oczyszczona ze wszystkich znajdujących sie na jej powierzchni materiałów w tym rownież włókien z ubrań i ręczników .
Jeśli ma Pani tak bardzo nasilony łojotok i tworzenie zaskórników ze utrudnia to depilacje sugerowałabym wizyte u lekarza. Być moze cierpi Pani na zaburzenia hormonalne, które mogą rownież być przyczyna nadmiernego owłosienia